عکس گرفتن امتحان فرودگاه مسافران ایستگاه

عکس گرفتن: امتحان فرودگاه مسافران ایستگاه فرودگاه هواشناسی اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پردیس و پرند کلان‌شهر می‌شوند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مسکن‌مهر تمام برنامه‌های ما را در شهرهای تازه به هم زد، گفت: در شهرهای پرند و پردیس به ترتیب حدود ۱۰۰ و ۸۵ هزار مسکن مهر

پردیس و پرند کلان‌شهر می‌شوند

پردیس و پرند کلان شهر می شوند

عبارات مهم : جمعیت

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که مسکن مهر تمام برنامه های ما را در شهرهای تازه به هم زد، گفت: در شهرهای پرند و پردیس به ترتیب حدود ۱۰۰ و ۸۵ هزار مسکن مهر داریم که در صورت اسکان خانواده ها این دو شهر به کلان شهر تبدیل خواهد شد.

محسن نریمان در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: ما حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در پرند داریم که ۷۰۰۰ واحد فاقد متقاضی هست، یعنی بیش از ۹۰ هزار متقاضی دارد که اگر بعد خانوار را چهار فرض کنیم ۳۶۰ هزار نفر فقط از طریق مسکن مهر به جمعیت پرند اضافه می شود که با جمعیت خودش تقریبا جمعیتی معادل یک کلان شهر خواهد داشت.

پردیس و پرند کلان‌شهر می‌شوند

وی افزود: جمعیتی که در آینده در پرند اسکان می یابد خارج از تصور ماست؛ لیکن ما آن جا را جهت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار نفر طراحی کرده بودیم که در دولت قبل یک سری زمین های آزاد در آن جا دیدند و به یکباره تصمیم گرفتند فقط ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر بسازند که باعث زیاد کردن شدید افق جمعیتی این شهر شد. اگر از این جهت به این شهر نگاه کنیم می توانیم بگوییم این مقدار اقبال وجود ندارد؛ لیکن بر اساس برنامه ریزی های ما پرند باید در سال های بعد به ظرفیت تا ۲۰۰ هزار می رسید که به تدریج هم در حال رشد بود ولی تصمیم دولت قبل برنامه های شهرهای تازه را به هم زد.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای تازه هم چنین راجع به شهر تازه پردیس گفت: در مورد پردیس هم به همین شکل عمل شد. حدود ۸۵ هزار واحد مسکن مهر در این شهر داریم که همه متقاضی دارد. اگر آن جا هم خانواده ها ساکن شوند حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار جمعیت خواهد داشت و با جمعیتی که فعلا دارد به آسانی در سال های آینده به مرز ۴۰۰ هزار نفر می رسد و تقریبا شبیه کلان شهر می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که مسکن‌مهر تمام برنامه‌های ما را در شهرهای تازه به هم زد، گفت: در شهرهای پرند و پردیس به ترتیب حدود ۱۰۰ و ۸۵ هزار مسکن مهر

نریمان با اشاره به شهر تازه هشتگرد نیز خاطرنشان کرد: در هشتگرد ۴۰ هزار واحد مسکن مهر داریم که ۷ تا ۸ هزار واحد آن فاقد متقاضی است ولی به محض این که مترو این شهر تکمیل شود تقاضا جهت اسکان در آن اوج می رود؛ لیکن با اجرای مترو هشتگرد، شهروندان می توانند در هشتگرد منزل داشته باشند و در قلب پایتخت کشور عزیزمان ایران کار کنند.

وی درخصوص آخرین اوضاع مترو هشتگرد اظهار کرد: اگر اعتبارات مورد نیاز تخصیص پیدا کند انشاءالله امسال پروژه مترو هشتگرد را به صورت موقت به بهره برداری می رسانیم. ما باید ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر جهت خط ریلی تزریق کنیم و هم چنین ایستگاه را به اتمام برسانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در بعضی مواقع حین اجرای پروژه ها دستور کارهایی برحسب نیاز منطقه انجام می شود که یک مقدار کار ما را به تاخیر می اندازد گفت: رقم مورد نیاز مترو هشتگرد می تواند به صورت همکاری یا همکاری تامین شود. برنامه ریزی کرده ایم که همزمان با بهره برداری از خطوط ریلی، ایستگاه ها نیز تمام می شود و مراکز خدماتی مهمی هم در آن جا آینده نگری شده است که به منطقه سرویس دهند.

پردیس و پرند کلان‌شهر می‌شوند

به گفته نریمان، هم اکنون واگن های مترو هشتگرد خریداری شده است که در اختیار مترو پایتخت کشور عزیزمان ایران قرار گرفته و در حال بهره برداری و استفاده است.

واژه های کلیدی: جمعیت | برنامه | شهرهای | برنامه ریزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs